Choď na obsah Choď na menu
 


Komunálna rodinná politika

Príspevky

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR o prenose rodinnej politiky na obce, VÚC

1. 7. 2010

Martina Lukáčová, redakcia

V súvislosti s prieskumom regionálnej rodinnej politiky, so zámerom získať relevantné informácie ako sa skutočnosti majú podľa platnej legislatívy, som požiadala o informácie aj Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Odpoveď prišla a musím povedať, že vyčerpávajúca a inšpiratívna. Prinášame vám jej celé znenie...

 
Celý príspevok | Rubrika: Komunálna rodinná politika | Komentáre: 0

Závery prieskumu regionálnej rodinnej politiky

29. 6. 2010

Martina Lukáčová/redakcia

Z analýzy web stránok vyšších územných celkov ako aj z priamych odpovedí na naše otázky môžeme skonštatovať, že sa na úrovni krajov venuje problematike rodín pozornosť prevažne len v rámci zákonných povinností, hlavne v oblasti sociálnej politiky. Iniciatívny prorodinný prístup je skôr výnimkou .....

 
Celý príspevok | Rubrika: Komunálna rodinná politika | Komentáre: 0

Prieskum regionálnej rodinnej politiky

18. 6. 2010

M.L/redakcia - update 3

Štátna rodinná politika je rozpracovaná hneď v niekoľkých dokumentoch. Dáva obraz o jasnej vízii vlády kadiaľ sa bude podpora rodinám uberať, má definované základné myšlienky a tézy ako bude MPSVaR postupovať aby čo najlepšie dosahovalo vytýčené ciele. ... Tým vlastne dostáva rodinná politika svoj život do vienka. Áno, na štátnej úrovni... a čo ďalej?
Aký je skutočný stav rodinnej politiky na regionálnej úrovni sa redakcia pokúsila zmapovať prieskumom web stránok Vyšších územných celkov ako aj priamym oslovením VÚC-čok so žiadosťou o priblíženie rodinnej politiky v regiónoch Slovenska. (vyjadrenia nám zatiaľ poskytli: BBSK, TTSK, TSK, BSK, ŽSK,  na vyjadrenia ostatných krajov ďalej čakáme :-) ...) 

 
Celý príspevok | Rubrika: Komunálna rodinná politika | Komentáre: 0

Rodina a komunálna politika - vzájomný vplyv ?

23. 5. 2010

 Martina Lukáčová

Aká je Vaša spokojnosť so životom v meste či obci?

S Vašou odpoveďou bude pravdepodobne súvisieť jedna z nasledovných oblastí ako napríklad bývanie, pracovné príležitosti, dostupné sociálne a zdravotné služby, úroveň školstva, doprava, bezpečnosť, možnosť kultúrneho a športového vyžitia či verejná zeleň.

Ak by sme mali hodnotiť spokojnosť rodín so životom v meste/obci, asi by k vymenovaným oblastiam mali pribudnúť aj jasle a škôlky, čisté a bezpečné detské ihriská, kultúra a šport pre deti a zvlášť pre rodiny, služby pre rodiny, bezbariérové budovy, detské kútiky vo verejných a zdravotníckych inštitúciách a pod. Čiže celková prorodinná atmosféra.

 
Celý príspevok | Rubrika: Komunálna rodinná politika | Komentáre: 0
 

 Archív

Kalendár
<< október / 2018 >>