Choď na obsah Choď na menu
 


Sloboda a solidarita chce zjednodušenie rozvodu

30. 5. 2010

Politická strana ide do blížiacich sa parlamentných volieb s programom, v ktorom sa zmieňuje o plánoch zjednodušiť rozvod manželstva. Redakcia oslovila stranu so žiadosťou o bližšie priblíženie, nakoľlko zastávame názor, že v prípadoch, kde už "niet inej cesty" je rozvod najlepšou možnosťou v záujme nielen manželov ale i detí, ktoré by mali vyrastať v prvom rade v pokojnom a bezpečnom prostredí.

 
Napriek tomu považujeme zjednodušovanie rozvodov za nesystémový, protirodinný a nepremyslený krok. Myslíme si, že by mohol viesť k rozširovaniu nezodpovedného a ľahkovážneho prístupu mladých ľudí k výberu partnerov a k uzatváraniu manželstva, čo by následne viedlo k ďalšiemu zvyšovaniu počtu rozvodov a nárastu neúplných rodín s deťmi, ktoré sú v dnešnej ekonomickej situácii najviac ohrozené chudobou. Takýto vývoj spoločnosti by v budúcnosti viedol k zvýšenej potrebe sanácie týchto ohrozených rodín, čo by v konečnom dôsledku zvyšovalo náklady z verejných rozpočtov.
 

Preto nás zaujíma, či SaS nepovažujete za rozumnejšie radšej zamerať pozornosť na posilnenie výchovy mladých ľudí k zodpovednému prístupu k manželstvu. Na podporu zdravých rodín ako prevenciu rozpadu rodín. Na osvetovú činnosť zameranú na informovanie spoločnosti o možnostiach včasného riešenia problémov v rodine.  

 

- na vyjadrenie SaS čakáme.......žiaľ, hovorkyňa strany zatiaľ ani na našu  opakovanú žiadosť nereagovala :-( ...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 Archív

Kalendár
<< október / 2018 >>