Choď na obsah Choď na menu
 


Rozhovory, stanoviská

Príspevky

Rodina v centre pozornosti Únie materských centier

23. 7. 2010

Miloslava Kvasnicová, redakcia - Únia materských centier

Rodinnej politike sa Únia materských centier (ÚMC) programovo začala venovať pár rokov po svojom vzniku a zaradila ju aj do svojich nosných aktivít založením Centra PR a lobby v roku 2005. V menšej miere sa jej však venovala už od začiatku a to najmä tlakom na zmenu prostredia, v akom na Slovensku rodiny fungovali.

 
Celý príspevok | Rubrika: Rozhovory, stanoviská | Komentáre: 0

Predstavujeme ZDRUŽENIE STORM - poskytovateľa sociálnych služieb

15. 7. 2010

Martina Lukáčová, redakcia

Deti a mládež je cieľová skupina ďalšieho poskytovateľa sociálnych služieb, ktorého predstavujeme na našich stránkach. ZRUŽENIE STORM z Nitry, pôsobí na sídlisku Klokočina, kde prevádzkuje Nízkoprahový klub pre deti a mládež - CIRKUS. O každodennom živote v centre, o poskytovaní služieb i klientoch centra nás informuje koordinátorka projektov Mgr. Martina Mesiariková.

 
Celý príspevok | Rubrika: Rozhovory, stanoviská | Komentáre: 0

Predstavujeme Spokojnosť neziskovú organizáciu, poskytovateľa sociálnych služieb pre rodinu

30. 6. 2010

 Martina Lukáčová, redakcia

Nedostatok sociálnych služieb pre rodiny je problém, ktorý môže prameniť z rôznych príčin. Na Slovensku je len pár priekopníkov, ktorí sa vydali po tomto nevyšlapanom chodníčku, keďže tieto služby sa ako nováčikovia zaviedli Zákonom o sociálnych službách od 1. januára 2009. Postupne by sme Vám chceli predstaviť všetkých priekopníckych poskytovateľov týchto služieb, ich činnosť, ciele, úspechy i problémy ktorými žijú svoj každodenný život. Dnes Vám predstavujeme zariadenie, ktoré poskytuje sociálne služby na podporu rodiny s deťmi v nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu v Prievidzi – „Spokojnosť“, neziskovú organizáciu.

 
Celý príspevok | Rubrika: Rozhovory, stanoviská | Komentáre: 3

Sloboda a solidarita chce zjednodušenie rozvodu

30. 5. 2010

 redakcia - čakáme na stanovisko SaS s podrobnejším vysvetlením

Politická strana ide do blížiacich sa parlamentných volieb s programom, v ktorom sa zmieňuje o plánoch zjednodušiť rozvod manželstva.

Redakcia oslovila stranu so žiadosťou o bližšie priblíženie, nakoľlko zastávame názor, že v prípadoch, kde už "niet inej cesty" je rozvod najlepšou možnosťou v záujme nielen manželov ale i detí, ktoré by mali vyrastať v prvom rade v pokojnom a bezpečnom prostredí.  Napriek tomu považujeme zjednodušovanie rozvodov za nesystémový, protirodinný a nepremyslený krok.

 
Celý príspevok | Rubrika: Rozhovory, stanoviská | Komentáre: 0
 

 Archív

Kalendár
<< október / 2018 >>